Nokia Observation Camera - Recenze

    Protože na webovém serveru Mobilmánia  vyšla recenze, která se mi vůbec nelíbila, tak jsem se rozhodl, že udělám konečně pravdivou recenzi, která se bude zakládat na zhodnocení skutečného technického stavu tohoto výrobku a rozhodně to nebude obdoba reklamních kampaní, kterými nás gigant Nokia masíruje.Krabice

    Obrázek gentlemana v saku, který pozoruje na svém notebooku obrázek svých dětí je naprosto nereálný, protože pokud zvětšíte nekvalitní obraz 640x480 na velikost 1024x768, tak se Vám tak rozmaže, že místo spokojeného úsměvu na tváři začnete zcela vážně pochybovat o duševním zdraví vývojářů z koncernu Nokia. Dále mi není moc jasné, co tam na stole dělá Nokia 7650. Opravdu by mne zajímalo, zda si dotyčný gentleman onen obrázek poslal na notebook přes infra či bluetooth nebo je přes tu Nokii připojen k internetu a obrázek si stánul ve formě emailu. Každopádně tato Nokia umí odesílat obrázky pouze pomocí MMS.Hardware:

    Jak je o mne všeobecně známo, tak zastávám názor, že mobilní telefony Nokia jsou až na čestné výjimky, které lze s obtížemi používat ( Nokia Communicator 9210 - absence GPRS, Nokia 7650 - absence rozumné paměti, Nokia 3650 - absence decentniho designu ) mobilními telefony, které se hodí maximálně tak pro zábavu, ale ne pro práci. To samé lze říci o Nokia Observation Camera, která svou technickou kvalitou naprosto s přehledem získala titul "Bazmek roku"

Zásadními nedostatky jsou tyto:
- mizerný objektiv, který má velmi malou světelnost a jehož obraz je trestuhodně rozostřený
- infra diody mají velmi úzký úhel záběru, takže výsledný obraz je v podstatě nepoužitelný
- vkládání SIM a její následné  vyjmutí vyžaduje páčidla, jako například šroubovák, což ovšem tu kartu značně ničí
- absence akumulátoru v kameře ji činí zranitelnou jakýmkoliv výpadkem napájení
- rozlišení snímače pouhých 0,3 MPixelu považuji v dnešní době za trapný žert
- připojení pomocí seriového rozhraní RS-232 je v době, kdy moderní notebooky toto rozhraní nemají další zvrhlost
- odesílání obrázku trvá přes minutu, takže zloděj nebude mít problém kameru v této době odpojit od napájení a zamezit odeslání MMSSoftware:

- nechápu, proč není možné implementovat nastavení akce v případě prozvonění od autorizované osoby
- proč se musí posílat obrázek formou pouze a jenom MMS, když pomocí emailu by to vyšlo zhruba 5 - 10x levnějiKvalita obrázků:

- podívejte se, jaké hanebné kvality dosahují snímky pořízené pomocí NOC

Denní snímek - až na velmi rozmazaný obraz je alespoň poznat, o co jde

Večerní scéna trpí neúměrným šumem

Osvětlení pomocí infra diod je velmi bídné a rozlišení mizernéPokus o odcizení kamery - skutečný zloděj by určitě nečekal, až ho kamera vyfotí a odešle snímekProblém s nastavením bílé tuto kameru sužuje velice podstatně

A fotka zloděje se také moc nepovedla - mám pocit, že ta maska byla zbytečná ...


Co dodat závěrem - požadovat za tento výrobek zhruba 15 000 korun je nehorázná drzost, kterou si může dovolit pouze Nokia


Vážený čtenáři této stránky, jste

návštěvník mého webu.
© 1999-2003 www.novyk.net. Komerční využití obsahu bez souhlasu provozovatele není dovoleno. Poslední aktualizace proběhla dne 29. srpna 2003.